Srpen 2011

12.8.2011 – Češi vs. svět

Ano, na Šumavě máme zároveň těžbu kůrovcem napadených lesů v CHKO i aktivisty. Nevím, co škodí víc. Ano, čeští gayové a lesbičky mají z pochodu rozporuplné pocity, protože se o homosexuálech nepříznivě vyjadřují vysokopostavení státní činitelé, a tak neví, jestli jejich pochod někdo ochrání. A kamarád to uvedl do měřítka:

13.8.2011 – Video na téma týdne: Návrat do reality

Ha! Po shlédnutí dalšího Sikarova objevu při hodnocení TT jsem si říkala „Sakra, tohle umím líp!“ A tak jsem to zkusila. A jsem docela spokojená.

Ano, obraz nic moc. Taky máme v předsíni vcelku tmu… Jenže:

Použila jsem foťák s 5 megapixely. Mód video. Stativ. Piáno a židli v předsíni. Pět minut mi trvalo nastavit stativ a foťák tak, abych byla v tom obraze dobře vidět. Během dalších 5 minut jsem nahodila základní líčení, abych nevypadala jako pololeprózní zombie s neopálenými fleky na ksichtě, hlavně pak hodně pudru, abych se moc neleskla. Je to smutné, když se člověk musí nalíčit, aby působil jakž-takž přirozeně. U toho jsem ještě zastavovala krvácení z nosu. A 5 minut jsem ještě věnovala přípravě textu, včetně hledání původu slova, vyhledání fenoménologie a přepisu TlusŤjochova komentáře u jednoho z mých článků.

Video jsem prohnala Windows Movie Makerem, který mi sežral barevné vyvážení, na což kašlu jak na placatej šutr. Přihodila jsem titulky, fade-in, fade-out, přechod mezi titulkem a klipem, ze kterýho jsem ostříhala začátek a konec (sedání a vstávání a šustění při vypínání). Spolu s uploadem na TyTrubku mi to zabralo míň jak 45 minut.

Za hodinu mám video, na kterém jsem vidět (chtěla jsem tam nahodit zkreslující efekt, ale když už mluvím o tom, že mě má být vidět, bylo by to pokrytecký), slyšet zřetelně a umím se z jedný vody načisto i vyjádřit, i když s přebreptama. Mám za sebou pozadí, který neodvádí pozornost a je uklizený a vůbec.

Takže ono to jde, natočit rychlý video na téma týdne, aniž by se s tím člověk musel moc sr… starat. Ono to fakt jde!

22.8.2011 – Toaletní hodnocení

Váženstvo, sypejte na Téma.blog.cz a přečtěte si tam výběr minulého tématu týdne. Je tam taky taková věc, říká se jí anketa, a můžete tam odhlasovat, jakému tématu dáte přednost pro příští týden. A tady video příslušící k minulému tématu týdne:

(Vzhledem k neustálým technickým potížím jsem nakonec vzdala snahu o dokonalost a nahodila efekt „starého filmu“, který milosrdně skrývá, co se dá. Závada není na vašem přijímači.)