Citrátová a aplikace

playEvidentně mám pořád příliš málo času na pravidelné příspěvky. Ale já se snažím! Fakt! Abych to trochu zamaskovala, podělím se s vámi o pár svých oblíbených aplikací ze svého telefonu i tabletu. Protože já a Androidi jsme si souzeni, bude řeč o aplikacích, co běhají na malých zelených panáčcích, co se jmenují po různých dobrotách.

pubtranAplikace, kterou instaluji na každý nový telefon jako první, je Pubtran Františka Hejla. Stačí vědět, jak zhruba se jmenuje zastávka, kam potřebujete dorazit, a jedem! Městská hromadná? Beze všeho! Meziměstské linky? A přejete si vlaky, autobusy nebo obojí? Prostě bez Pubtranu nejede vlak, alespoň pro mě ne.

meteoservisČíslo dvě, které patří na každý nový stroj, je Meteoservis Lite od Softimage. Jednoduché ovládání, jednoduché pochopení ukazatelů – a ještě se mi nestalo, aby se seknul. Nakolik jsou vtipy o nepřesnosti předpovědí počasí legendární, elektroničtí šotci v téhle aplikaci jsou až ohavně neomylní.

esetJe potřeba taky nějaké to zabezpečení. U mne se o něj stará esetí Mobile Security & Antivirus. Mám pro něj slabost i na svých PC, u mobilních verzí zvláště oceňuji funkci Antitheft, kterou lze využít i v případě ztráty či zapomenutí vašeho přístroje. Přidala bych poznámku o pocitu sucha a bezpečí, ale to už je z úplně jiné oblasti.

noomHubnu, hubneš, hubneme. Tentokrát s Noom Weight Loss Coach aplikací od Noom Inc. Měla jsem  již starší verzi, která se mi v lecčems líbila víc (například měla samostatné sledování pitného režimu a poplašně pískala, když člověk nepil dost, což mi tady občas chybí), ale za osm týdnů jsem shodila sedm centimetrů v pase (na kila jsem moc dolů nešla). Jednoduchý systém zapisování zkonzumovaných potravin a nápojů, pravidelné připomínky vážení a připomínky „jdi cvičit!“ z něho dělají další z aplikací, kterou používám opravdu každý den.

sleepdiaryTrpím nespavostí. Skoro celý život a postupně to graduje. Sleep Diary Pro z dílny froggyware (placená verze) mi umožňuje sledovat, jak se mi spí, kolik toho opravdu naspím ve srovnání s tím, jak dlouho strávím v posteli, jaké faktory mohou můj spánek ovlivňovat a podobně. Sleduje i fáze měsíce a má funkci, která umí vysledovat, zda se již náhodou nezačínáte v posteli moc chrout, a když je to ve vámi nastavené toleranci před zazněním budíku, probere vás. Přidejte si k tomu hodnocení nálady při vstávání podle toho, jak moc vytlemenou žábu vyberete, a počet oveček na hodnocení kvality spánku a je to blbůstka přesně podle mého gusta.

dictionaryDictionary.com je aplikace pro online přístup do Websterova anglického slovníku. Funguje úplně stejně jako webové stránky a zjistíte tam o hledaných anglických slovíčkách vše, co potřebujete, co nepotřebujete, co vás zajímá i co šlo náhodou okolo. Listování mezi slovníkem a encyklopedií, přidané původy slov, synonyma a antonyma, nesmíme zapomenout na výslovnost – prostě hodnotný nástroj.

lingeaKdybych si jako překladatel měla vybrat jednoho jediného autora překladových slovníků na zbytek svého života, asi bych strašlivě prskala. Ale Lingea a její slovníky by mi to umožnily přežít. Různé úrovně detailnosti a nejrůznější jazykové kombinace z lingeáckých slovníků dělají pro mě velmi cenný pracovní nástroj. A jsou velmi přehledné jak v elektronické, tak i v papírové formě.

dropboxDropbox. Mé nejoblíbenější úložiště. (Space. The final frontier…) Ba ne, vážně. Zvykla jsem si na něj, mám tam dost místa a mám ráda jeho funkce. A navíc, když například posílám e-mail ze seznamáckého mejlu, nepustí mě systém k souborům uloženým v telefonu – ale k těm nasáčkovaným na dropbox ano.

ereadingcoolreaderPoužívám převážně dvě čtečky. Jedna je z dílny knihkupectví elektronických knih E-reading, druhou má na svědomí Vadim Lopatin a jmenuje se Cool Reader. Čtečky jsou samozřejmě otázkou vkusu a pohodlí, ale u mně vyhrávají tyhle dvě (a pak ještě Google Books, ale ty spíš proto, že líp spolupracují s Google Play, kde taky e-knihy občas kupuju). Momentálně mám v E-reading rozečtený první díl Hunger Games, v Cool Readeru Černou labuť od Nassima Taleba a v Google Books druhý díl The Dresden Files.

plantsvszombiesV tabletu i v mobilu mám pár her. Různé klony Bejeweled a Tetrisu a Arkanoidu, taky mám Fruit Ninju a Angry Birds (Flappy Bird je hereze a měla by se zakázat), ale mým miláčkem číslo jedna je dlouhodobě Plants Vs. Zombies, zde od EA Mobile. Dovolte mi citovat, „eeeeuughhh, braaains!“

damejidloNejen jídlem živ jest člověk, ale strava je potřeba! Existuje docela dost různých donáškových žracích serverů, ale u nás doma vede Dáme Jídlo (teď ještě kdybych věděla, jestli je autor Čupr nebo Cupr). Mimo jiné mi umožnil poznat v Mladé Boleslavi Pizzerii Oxy, odkud mi přivezli opravdu vynikající lasaně a salát caprese. A jejich pizza chléb byl pořád úžasně křupavý i druhý den – na porcích totiž nešetří, takže jsem opravdu všechno za jeden večer sníst nezvládla.

Je vám asi jasné, že mám v mobilu i v tabletu mnohem víc aplikací, než jsem tady uvedla. Ale tyhle patří mezi mé nejoblíbenější a rozhodně si je budu stěhovat ze stroje do stroje, jak už to ostatně s několika z nich dělám.

3 komentáře u „Citrátová a aplikace“

  1. To Sleep diary pro zní dobře. Já sám jsem se už asi 8 let nevyspal. Vždycky se aspon 5krát za noc probudím. (Což má za následek, že nemám tolik energie, kolik bych mohl mít – cítím to na sobě).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *