ďábelská práce

Tiše, tiše, Cirrat spí, kdo ji vzbudí, toho zpopelní…

No co, jsem na dietě, nemůžu žrát kde co!

Každopádně, od zítřka mi nastává nová životní etapa: chystám se na své první historické tlumočení, a to v Mladé Boleslavi. Kromě toho také jednám o překladu, kde zadavatel prohlásil, že bude mít asi 666 stran.

Náš městský úřad vypadá takto:

urad

 

Byla jsem si dnes vyřídit živnostenský list, abych mohla přijmout tu už dohodnutou zakázku. Paní na přepážce mi řekla „No, to budete mít stejný IČO, jako jste měla to starý.“

Mé staré IČO končí trojčíslím 666.

Jsem ďábel, má práce je zjevně čertovsky dobrá, teď na tom ještě pekelně vydělat!

Mám trému a bavím se zároveň. Tohle bude ještě síla.

3 komentáře u „ďábelská práce“

  1. Ahoj. Předem se omlouvám za naprosto off-topic komentář 🙂

    Úplnou náhodou jsem narazila na Tvé stránky – na článek o Hadonošovi, kde jsem Ti nechala komentář. A jelikož jsem potom zjistila, že už si ho s největší pravděpodobností asi nepřečteš, snad Ti nebude vadit, když Ti ho sem zkopčím… je to čistě jen pro zajímavost 😉

    Pokud skutečně chcete vědět, jaké jste znamení, resp. ve kterém souhvězdí stálo Slunce ve chvíli vašeho narození, radím vám stáhnout si program Stellarium – simuluje skutečné postavení planet a hvězd jakéhokoli data v minulosti či budoucnosti. Zjistíte tak nejen to, že všichni jsme klamáni a naše skutečná znamení jsou právě o jedno zpět než to, co je nám podstrkováno (ano, před XX tisíci lety starý známý zvěrokruh platil, vlivem precese zemské osy je dnes vše bohužel už trošku jinak), ale zjistíte třeba i to, že pokud budete sledovat trasu ekliptiky (pomyslná trajektorie, po které pro nás zdánlivě putuje Slunce po obloze), najdete např. i znamení Sextantu (asi jeden den v druhé polovině Lva), jeden den Vodnáře „navíc“ v 3/4 Kozoroha, až 3 dny znamení Velryby (v první polovině Ryb), několik posledních dní Býka prochází Slunce na hranici s Orionem (tudíž se dá hovořit o „dvojitém znamení“) a samozřejmě zmiňovaný Hadonoš – mezi Štírem a Střelcem.

    Například já jsem díky Stellariu zjistila, že nejsem Býk ale Beran. I když v mém případě to vedlo spíše k politování – o hvězdy se zajímám jako astronom nikoli astrolog – a souhvězdí Býka je velice krásné a impozantní zimní souhvězdí s krásnými hvězdokupami Hyád a Pleyád a s nezaměnitelným rudým býčím okem – hvězdou Aldebaran. Nicméně, u mě to bylo profesionální „zklamání“ 🙂 ale věřím tomu, že spoustě z vás, kdož se táží, ve kterém znamení byli tedy vlastně narozeni, Stellarium velice rychle, snadno a se 100%ní přesností dokáže odhalit pravdu (a stejně tak se můžete i podívat v jakém souhvězdí stál Měsíc /tzv. měsíční či lunární znamení/ a taktéž i ostatní planety SS, mající svoji symboliku v horoskopech).

    Doufám, že to alespoň někomu ukáže cestu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *