Boulevard vs McDonalds 0:1

vsJak mi (ne)kompetence změnila plány na oběd. Konkrétně se jednalo o bageterii na Letenském náměstí a mekáč na Spartě.

Dnes odpoledne jsem si chtěla u slečny na bulvárové pokladně (dlouhé vlasy, bílý plastový plug v pravém uchu) objednat bagetu portobello a jahodové milles feuilles. Na obojí mě nalákala nabídka na plakátě. Už jsem tedy trochu váhala, protože jsem zahlédla, jak se slečna i její kolegyně pohybují po place, a jejich napodobování zvadlého salátu bylo fakt něco, ale sakra – vepřová panenka a jahodový zákusek!

Na jednu stranu je chápu. Ne každý umí dělat v provozu, ne každý vydrží dlouhou šichtu za pultem a podobně. Ale i u těch blbých fastfoodů čekám, že když mají akci, budou znát svůj sortiment. A nic mi nepije krev tak, jako člověk pomalu a neochotně se ploužící, aby mě a ostatní obsloužil.

Slečna se mě zeptala, co si dám, řekla jsem jí, že si vezmu portobello ve světlém pečivu a jahodové milles feuilles. Takhle. Najednou. Slečna se ujistila, jestli si dám menu, poprosila jsem ji o samotnou bagetu. Přikývla, něco si naťukala na kase, otočila se do výroby, zeptala se jich, kde má tu paříž (zřejmě jiná objednávka), otočila se zpátky ke mně a zeptala se mě, jestli to bylo portobello. Souhlasila jsem.

Slečna se mě zeptala, jaké si vezmu pečivo. Zopakovala jsem, že světlé.

Slečna se mě zeptala, jestli si k tomu dám ještě něco. To mě zarazilo, protože jsem jí na začátku řekla prostě „Vezmu si bagetu portobello ve světlém pečivu a jahodové milles feuilles.“ Připomněla jsem jí, že si tedy vezmu ten jahodový milles feuilles.

millesfeuilles
Ze stránek bageterie boulevard

A teď: milles feuilles je název francouzský a tak se samozřejmě vyslovuje jinak, než se píše. Za zády slečny visel takový ten velký upoutávkový plakát, ze kterého svítily plátky jahod, název moučníku a jeho výslovnost (milfej) – stejně, jak je vidíte tady na tom obrázku.

Slečna mi řekla „Tak pardon,“ a něco si pro sebe mumlala, bylo z toho slyšet „jahodový“ a něco, v čem byly hlásky m a f. Kývla jsem a těšila se na novou dobrůtku – rebarborový crumble byl v podání boulevardu fajn.

Zvedla hlavu a řekla: „Ale muffiny máme jen vanilkové a…“

Nenechala jsem ji dokončit větu, řekla jsem jí, ať to stornuje všechno a šla jsem pryč. Z mého hlediska zákazníka slečna udělala následující chyby:

  • Přijímala objednávku a dělala u toho zjevně něco jiného, protože do kasy ji tímto nezapsala.
  • Nezapsala ani nezapamatovala si objednávku.
  • Nezná sortiment a akce místa, kde pracuje.

K tomu přidejte nadšení výše zmiňovaného zvadlého salátu a pohyb kolegyň na kase v režimu lenochoda a myslím, že mě naprosto chápete.

Přesunula jsem se tedy o junk food dál, do McDonalds na Spartě. Cestou jsem měla zkaženou náladu a modlila jsem se, abych i tam nepotkala nějakého neschopáka. Včera jsem neměla ani trochu dobrý den, dnes jsem před odchodem na nákup musela s kolegy řešit základní hygienické otázky, což bylo fakt trapné, protože jsou všichni starší než já, a ještě mi někdo, krucityrken, brání v přístupu k jídlu!

Jak jsem obcházela budovu ke dveřím, všimla jsem si, že na drive-in se štosujou auta. Nálada mi ještě o něco poklesla a začala jsem se psychicky připravovat na dlouhou čekačku.

Vešla jsem dovnitř – u pultu přede mnou jeden neodbavený člověk, provoz za kasami připomínal cvičiště bojových fretek, protože všichni kmitali, proplétali se navzájem na velmi stísněném prostoru, ale evidentně byli sehraní, protože nikdo o nikoho ani nezavadil. Na kase byl mladý kluk, jmenovku jsem si neprohlédla, ale když jsem na něj vychrlila objednávku, poslouchal mě, zadával si ji do kasy, okamžitě mi řekl cenu a poprosil mě, abych měla chvilku strpení.

Zaplatila jsem a poodstoupila. Během ani ne dvou minut jsem měla objednávku o třech sendvičích (brala jsem oběd i kolegovi z kanceláře) v ruce, maník se na mě usmál a pravil „Dobrou chuť a hezký den.“

My faith in humanity has been restored.

6 komentářů u „Boulevard vs McDonalds 0:1“

  1. Kde že je ta pseudo-francouzská cosi? V létě zavítám na návštěvu, tak že bych se podívala na svůj rychlostní protipól… (Ano, nedávno mi slečny z našeho McDonalds složily poklonu, když mě zastavily na ploše a přiznaly, že se pohybuji ještě rychleji než ony.)

  2. Slečna „zvadlej salát“ je evidentně svou prací nadšená. Určitě to byl zakuklený chlap, protože je přece známo, že ženská dokáže dělat úplně v pohodě několik věcí najednou:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *